Vážení zákazníci, všetky ceny na našich stránkach sú uvedené pri nákupe od 1ks. Pri plánovaní väčšieho nákupu nás neváhajte požiadať o individuálnu kalkuláciu. Ďakujeme.
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
(Po-Pia, 8-16 hod.)
0 ks
za 0,00 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
  • Kategórie blogu
Blog
Stavba ohrady profesionálne a efektívne
23.03.2023
Stavba ohrady profesionálne a efektívne
Milí priatelia, Musíme sa pochváliť spoluprácou asi s najväčším odborníkom na ohrady pánom Milanom Kozárom. čítať celé
Sadenie stromov na jar
01.03.2023
Sadenie stromov na jar
Prichádza obdobie, kedy je ideálne zamerať sa na výsadbu nových stromov a kríkov. čítať celé
Zmeny pre rok 2022
01.03.2022
Zmeny pre rok 2022
Milí zákazníci a priatelia, radi by sme Vás informovali o niekoľkých výrazných zmenách, ktoré sme pre rok 2022 pripravili. čítať celé
Zobraziť všetky články
veľký odber = lepšia cena

Zaujali Vás naše produkty a vedeli by ste ich ponúknuť Vašim zákazníkom? Ponúkame veľmi zaujímavé podmienky pre veľkoobchodné spolupráce, ako aj veľké jednorázové odbery.viac info...

  1. Úvod
  2. Blog
  3. Sadenie stromov na jar
01.03.2023

Sadenie stromov na jar

Prichádza obdobie, kedy je ideálne zamerať sa na výsadbu nových stromov a kríkov. Na jar sa odporúča sadiť chúlostivejšie druhy, alebo sadenie v chladnejších oblastiach. Dbáme však na to, aby pôda pri sadení už bola rozmrznutá, teda obdobie od marca až do polky apríla.

Jarný termín výsadby je vhodný pre teplomilné druhy stromkov ako sú marhule, broskyne, mandle, višne a čerešne. Na jar je vhodné vysádzať aj vinič, egreše, ríbezle a josty.

Dôležitú úlohu pri výsadbe zohráva kvalita sadeníc. Sadenice stromkov a kríkov by nemali byť mechanicky poškodené, napadnuté škodcami, mali by mať dostatočne rozvinutý koreňový systém i dostatočnú veľkosť. Odporúčame preto kupovať sadenice od overených dodávateľov, najlepšie z ovocných škôlok a záhradných centier. Určite nie z dodávky na parkovisku. V špecializovaných predajniach nám totiž vedia garantovať, že kupujeme odrodu, ktorú sme naozaj chceli a v požadovanej kvalite.

Tak ako sme písali, v predchádzajúcom článku „Sadenie stromov na jeseň“ výber vhodné miesta, príprava stromčeka na sadenie i samotné sadenie zohráva dôležitú úlohu v tom, ako sa našim zasadeným stromčekom a kríkom bude dariť.

Pri správny rast je tiež dôležité zvoliť správnu oporu. Najlepšie riešenie je vždy sadiť strom aj s oporou - kolom. Je to najjednoduchší a najlacnejší spôsob ako bez ďalších starostí zaistiť kvalitný rast stromu.

Úlohou opory je udržať strom stabilný, pokým sa dostatočne nezakorení a tiež ho ochrániť pred zlomením napr. pri silnom vetre. Pri menších stromčekoch nám postačia drevené koly, ktoré osádzame pri sadení stromčeka do vykopanej jamy ešte pred jeho vložením. Pri väčších alebo vysokých stromčekoch je vhodné použiť trojnožku, ktorú je najlepšie tiež osadiť už pri sadení stromu. Akékoľvek dodatočné spevňovanie je náročnejšie a zväčša len provizórne.

Aby sme ochránili stromčeky a kríky pred poškodením kosačkou, ušetrili čas pri odstraňovaní buriny a zabezpečili dostatočnú vlahu aj v teplých letných mesiacoch môžeme použiť oddeľovače trávnika Obelix alebo Osfald. Oddeľovače vytvarujeme okolo stromu do tvaru kruhu, vo vzniknutom priestore odstránime burinu vrátane koreňov a priestor vyplníme mulčovaciou kôrou.

Oddeľovač trávnika OsfaldPáčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi
Kde nás nájdete

Distribučné centrum:
Garden-Decor
Petrov 20
696 65 Petrov okr.Hodonín, ČR

Sídlo a fakturačné údaje:
MAF trade s.r.o.
M.R. Štefánika 892/32
962 12 Detva, SR

IČO: 53046234
DIČ: 2121235787
IČ DPH: SK2121235787

Kontakty
Logo
(Po-Pia, 8-16 hod.)
Vlastníkom obsahu a prevádzkovateľom e-shopu www.Garden-Decor.sk je MAF trade s.r.o. IČO: 53046234, zapísaná v OR Okr.súdu Banská Bystrica vložka č.: 38683/S
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk