Vážení zákazníci, všetky ceny na našich stránkach sú uvedené pri nákupe od 1ks. Pri plánovaní väčšieho nákupu nás neváhajte požiadať o individuálnu kalkuláciu. Ďakujeme.
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
(Po-Pia, 8-16 hod.)
0 ks
za 0,00 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Blog
Sadenie stromov na jar
01.03.2022
Sadenie stromov na jar
Prichádza obdobie, kedy je ideálne zamerať sa na výsadbu nových stromov a kríkov. čítať celé
Zmeny pre rok 2022
01.03.2022
Zmeny pre rok 2022
Milí zákazníci a priatelia, radi by sme Vás informovali o niekoľkých výrazných zmenách, ktoré sme pre rok 2022 pripravili. čítať celé
Kompostovanie
26.08.2021
Kompostovanie
Kompostéry z borovicového dreva s rozmerom 125x125cm poskytujú dostatok priestoru na zlikvidovanie aj väčšieho množstva pokosenej trávy, či iného bio ... čítať celé
Zobraziť všetky články
veľký odber = lepšia cena

Zaujali Vás naše produkty a vedeli by ste ich ponúknuť Vašim zákazníkom? Ponúkame veľmi zaujímavé podmienky pre veľkoobchodné spolupráce, ako aj veľké jednorázové odbery.viac info...

  1. Úvod
  2. O nás
  3. O výrobe

Spracovanie

Suroviny prichádzajúce do výrobného podniku ako odvetvená guľatina sa vykladajú na triediacej linke, kde sa triedia podľa priemerov. Vytriedené postupujú na spracovanie - frézovanie na presný priemer. Z drevoobrábacích strojov vychádzajú polotovary vo forme guľatiny s hladkým povrchom s presným priemerom 4-24cm. Odpad vzniknutý pri spracovaní surovín sa neskôr použije na výrobu palivových peliet a podpaľovacích triesok.

V závislosti od typu výrobku guľatina postupuje na ďalšie opracovanie, ako rezanie na presnú dĺžku, skosenie hrán (palisády), zahrotenie (koly), vŕtanie otvorov pre následnú inštaláciu rôznych výrobkov ako sú ploty, ohrady a iné. Výrobky sú potom balené v súlade s požiadavkami zákazníka, alebo v štandardnom balení na palete. Všetky výrobky po zabalení podliehajú povinnému procesu namáčania v špeciálnej antiseptickej zmesi, ktorá zabraňuje vzniku plesní a húb na povrchu výrobkov.

 

Sušenie a impregnácia

V závislosti od želania zákazníka je možné výrobky sušiť v špecializovaných veľkokapacitných sušiarňach a impregnovať vákuovo-tlakovou metódou. Po impregnácii výrobky získajú mierne zelenkasté zafarbenie.

Impregnačný proces s využitím tlaku patrí k najviac používaným metódam impregnácie dreva, ktorému hrozí biologická degradácia a  predpokladá sa kontakt so zemou, alebo ide o nosné konštrukcie priamo vystavené vplyvom počasia. 
Technológia zahŕňa aplikáciu impregnačných činidiel do dreva vplyvom tlaku. Najbežnejšie používaným impregnačným činidlom je v súčasnosti meď (činidlo na vodnej báze)

Technologický proces zaistí fixáciu prostriedku v dreve a nehrozí jej uvolnenie do prostredia. Takto ošetrené drevo nepredstavuje žiadne riziko pre teplokrvné živočíchy.

 

Proces impregnácie

Drevo sa umiestni do autoklávu a hermeticky sa uzavrie. Vákuovou pumpou sa z dreva vysaje vzduch a následne sa autokáv pomocou podtlaku naplní impregnačnou látkou. Pôsobením tlaku až 1200 kPa sa do dreva tlačí impregnačná látka po dobu niekoľkých hodín a preniká hlboko do štruktúry dreva. Po absolvovaní tohto procesu sa z autoklávu vypustí impregnačná látka a pomocou vákua sa z dreva odstráni prebytočná impregnácia.

Húževnatosť borovicového dreva v kombinácii so sušením a následným tlakovým impregnovaním sú zárukou mimoriadne dlhej životnosti dreva.

 

Viac informácií o impregnácii nájdete v našom článku Životnosť dreva - impregnácia.

 

 

 

Kde nás nájdete

Distribučné centrum:
Garden-Decor
Petrov 20
696 65 Petrov okr.Hodonín, ČR

Sídlo a fakturačné údaje:
MAF trade s.r.o.
M.R. Štefánika 892/32
962 12 Detva, SR

IČO: 53046234
DIČ: 2121235787
IČ DPH: SK2121235787

Kontakty
Logo
(Po-Pia, 8-16 hod.)
Vlastníkom obsahu a prevádzkovateľom e-shopu www.Garden-Decor.sk je MAF trade s.r.o. IČO: 53046234, zapísaná v OR Okr.súdu Banská Bystrica vložka č.: 38683/S
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk