Vážení zákazníci, všetky ceny na našich stránkach sú uvedené pri nákupe od 1ks. Pri plánovaní väčšieho nákupu nás neváhajte požiadať o individuálnu kalkuláciu. Ďakujeme.
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
(Po-Pia, 8-16 hod.)
0 ks
za 0,00 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
 • Kategórie blogu
Blog
Stavba ohrady profesionálne a efektívne
23.03.2023
Stavba ohrady profesionálne a efektívne
Milí priatelia, Musíme sa pochváliť spoluprácou asi s najväčším odborníkom na ohrady pánom Milanom Kozárom. čítať celé
Sadenie stromov na jar
01.03.2023
Sadenie stromov na jar
Prichádza obdobie, kedy je ideálne zamerať sa na výsadbu nových stromov a kríkov. čítať celé
Zmeny pre rok 2022
01.03.2022
Zmeny pre rok 2022
Milí zákazníci a priatelia, radi by sme Vás informovali o niekoľkých výrazných zmenách, ktoré sme pre rok 2022 pripravili. čítať celé
Zobraziť všetky články
veľký odber = lepšia cena

Zaujali Vás naše produkty a vedeli by ste ich ponúknuť Vašim zákazníkom? Ponúkame veľmi zaujímavé podmienky pre veľkoobchodné spolupráce, ako aj veľké jednorázové odbery.viac info...

 1. Úvod
 2. Blog
 3. Drevené kvetináče
09.03.2021

Drevené kvetináče

Kvetináče od spoločnosti PROFITsystem:

Húževnatosť borovicového dreva v kombinácii s vákuovo-tlakovou metódou impregnácieje zárukou mimoriadne dlhej životnosti výrobkov PROFITsystem. Drevené kvetináče sú impregnované na 4. triedu použitia dreva - vhodné pre trvalý kontakt so zemou či sladkou vodou.

Kvetináče z borovicového dreva sa najčastejšie využívajú v exteriéri. Vďaka svojejodolnosti voči poveternostným podmienkam sú skvelým doplnkom nielen v záhradách, ale i na terasách a balkónoch. Pôsobia prirodzene, majú dlhú životnosť a farebne je možné ich prispôsobiť podľa vlastného vkusu.

 

Detailné spracovanie

 

Starostlivosť:

Impregnované borovicové drevo nevyžaduje žiadnu špeciálnu údržbu. Impregnácia moderným prípravkom TANALITH E bez obsahu arzénu a chrómu zaistí ochranu proti hnilobe aj škodcom. Impregnačná látka je v dreve fixovaná, neuvoľňuje sa do prostredia a nepredstavuje žiadne riziko pre teplokrvné živočíchy.

Impregnácia nemení povrchové vlastnosti dreva. Povrch nezostáva mastný a je možné použiť akúkoľvek povrchovú úpravu určenú na mäkké drevo. Pravidelným ošetrovaním povrchu docielite mimoriadnu trvácnosť kvetináčov. Špecializované obchody ponúkajú rôzne farebné odtiene v prevedení matné i lesklé.

K ochrane vnútorných stien sa využíva nopová fólia, ktorá je silným pomocníkom v boji proti vlhkosti. Vďaka pravidelným výstupkom sa oddeľuje fólia od kvetináča, čo pomáha vytvoriť priestor na vetranie.

 

Nopová fólia

 

Výber kvetináča:

Pri výbere kvetináča musíme zohľadniť aké rastlinky v ňom plánujeme pestovať. Okrasné kvetiny ako sú muškáty či surfínie pre svoj rast nepotrebujú veľa zeme. Pestovať ich teda môžeme aj v plytších kvetináčoch. Naopak dreviny ako sú napr. tuje potrebujú pre svoje korene priestor. Kvetináč by teda nemal byť nižší ako 30cm a menší ako 40x40cm. Pre správny rast rastlín je tiež dôležité zvoliť správny substrát.

 • Rackel - je veľmi špecifický kvetináč,v ktorom sa vynikajúco darí najmä okrasným rastlinám, bylinkám, niektorým druhom drevín a zeleniny. So svojimi rozmermi 180x80x78cm a tvarom koryta poskytne Vašim rastlinkám dostatok priestoru pre koreňový systém. Tento kvetináč vďaka vysokým oporným nohám uľahčuje starostlivosť o rastlinky a je vhodný na spevnený podklad ale i priamo na trávnik.

   Dreveny kvetináč Raquel

 • Matis patrí medzi najpopulárnejšie výrobky spoločnosti PROFITsystem. Tento druh kvetináča má tvar šesťuholníka a vyrába v troch veľkostiach. Pre lepšie rozlíšenie tieto kvetináče z borovicového dreva majú prívlastky malý (22x40x46cm), stredný (28x50x58cm) a veľký (34x60x69cm). Hodia sa najmä na pestovanie okrasných rastlín, byliniek a niektorých druhov drevín. Ak to priestor dovoľuje, krásne vynikne kombinácia všetkých troch veľkostí.

   

Drevený kvetináč Matis

 • Riviera - je veľmi univerzálny kvetináč vyrobený z borovicového dreva. Má tvar štvorca a vyrába v troch veľkostiach. Pre lepšie rozlíšenie, podobne ako Matis aj tieto kvetináče majú prívlastky malý (33x38x38cm), stredný (38x48x48cm) a veľký (43x58x58cm). "Riviera" sa veľmi často využíva na balkónoch a terasách. Hodí sa najmä na pestovanie okrasných rastlín, byliniek a niektorých druhov drevín. Ak to priestor dovoľuje, krásne vynikne kombinácia všetkých troch veľkostí.

Drevený kvetináč Riviera

 • Martaje veľmi populárny kvetináč využívaný vo verejných priestoroch pre svoju jednoduchosť a pomerne nízku cenu. Vyrába v troch variantoch: 31x40x40cm, 31x40x60cm a 31x60x60cm, má teda tvar štvorca alebo obdĺžnika. "Marta“ je univerzálny drevený kvetináč, v ktorom sa vynikajúco darí najmä okrasným rastlinám ako sú napríklad muškáty či petúnie. Tiež sa s obľubou využíva na pestovanie byliniek a niektorých druhov drevín.

Drevený kvetináč Marta

 

 • Mangal - je veľmi populárny kvetináč využívaný najmä na balkónoch, terasách a na miestach kde je potrebné mať prístup popod kvetináč. Vyrába sa v dvoch veľkostiach a dvoch priemeroch: ø7 43x40x60cm, ø7 43x60x60cm, ø8 47x60x60cm a ø8 47x60x100cm. "Mangal“ je univerzálny drevený kvetináč, v ktorom sa vynikajúco darí najmä okrasným rastlinám ako sú napríklad fuksie, muškáty či lobelky. Tiež sa s obľubou využíva na pestovanie byliniek a niektorých druhov drevín.

Drevený kvetináč Mangal

 

 

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi
Kde nás nájdete

Distribučné centrum:
Garden-Decor
Petrov 20
696 65 Petrov okr.Hodonín, ČR

Sídlo a fakturačné údaje:
MAF trade s.r.o.
M.R. Štefánika 892/32
962 12 Detva, SR

IČO: 53046234
DIČ: 2121235787
IČ DPH: SK2121235787

Kontakty
Logo
(Po-Pia, 8-16 hod.)
Vlastníkom obsahu a prevádzkovateľom e-shopu www.Garden-Decor.sk je MAF trade s.r.o. IČO: 53046234, zapísaná v OR Okr.súdu Banská Bystrica vložka č.: 38683/S
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk